Szosa Lubicka 2, 87-100 Toruń,Polska
pl en

Irak 4* | ● Bagdad ● Mosul ● Erbil

Bagdad
Tylko kilka kroków od wymarzonych wakacji!
Informacje dotyczące wyjazdu
Lotnisko wylotowe
Warszawa


Erbil


Cena za 1 osobę
15900 zł + 1000 $
W następnym kroku wypełnisz informacje niezbędne do złożenia zamówienia: dane pasażerów, wybór ubezpieczenia, rodzaj płatności.

Irak 4* | ● Bagdad ● Mosul ● Erbil

Opis wycieczki

Wycieczka po Iraku zapewnia niezapomniane doznania podróżującym, obejmując miejsca o bogatej historii i kulturze, takie jak Bagdad, Babylon, Smaraa, Mosul i Duhok. Trasa prowadzi również przez urokliwe lokalizacje jak Zakho, Erbil, Lalish i Shaqlawa, zapewniając nie tylko relaks, ale także głębsze zrozumienie bogactwa tego regionu.

Ważne informacje

- W miejscach świętych i miejscach kultu kobiety muszą nosić chustę (hidżab/abaję).
- Mężczyznom zabrania się noszenia szortów podczas podróży, wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych do świętych miejsc oraz noszenia ich w torbach lub bagażu.
- Nie wolno zabierać żadnych pamiątek z odwiedzanych miejsc archeologicznych, ponieważ jest to niezgodne z prawem.


Uwaga

- W przypadku usługi wizowej prosimy o przesłanie kopii paszportu co najmniej 30 dni przed przewidywaną datą podróży.
- 100% opłaty zostanie uiszczone na 30 dni przed datą wyjazdu przelewem bankowym.
Płatność wyłącznie za pośrednictwem naszego polskiego konta bankowego.
Faktura zostanie wystawiona na łączną kwotę opłat.


Program nie obejmuje
  • Bilety lotnicze
  • Wiza
  • Napoje/wydatki osobiste
Program obejmuje
  • Hotele czterogwiazdkowe
  • Śniadania, obiad i kolacja
  • Transport przez cały program
Opis dni wycieczki

TRANSFER LOTNISKOWY
● prezentacja przeprowadzona na lotnisku podczas lotu ze Stambułu do Bagdadu
● przylot do Bagdadu,
● przetwarzanie wiz na lotnisku
● Przejazd do hotelu i zakwaterowanie,


BAGHDAD
● Śniadanie
● Wizyta w Muzeum Iraku, które zostało założone przez znaną brytyjską orientalistkę Gertrude Bell, wraz z obiektami kultury z epoki sumeryjskiej, babilońskiej i azjatyckiej.
● Przejście do ogrodu Al-Shaheed Monument (Pomnik Męczenników), aby przyjrzeć się niesamowitej rzeźbie poświęconej irackim żołnierzom, którzy zginęli w wojnie irańsko-irackiej w latach 80. ubiegłego wieku
● Obiad w lokalnej restauracji
● Popołudniowa wizyta w zigguracie i świątyni Dur-Kurigalzu, która pochodzi z czasów panowania króla Kurigalzu I z dynastii Kassytów w epoce babilońskiej (1400 p.n.e.), która jest uważana za jeden z najważniejszych zigguratów w całej Mezopotamii
● Bezpłatna kolacja w formie bufetu i nocleg w hotelu w Bagdadzie


BAGHDAD
● Śniadanie
● Wycieczka piesza przez historyczne centrum Bagdadu sąsiadujące z rzeką Tygrys od kompleksu naukowego Al-Mustansiriya Madrasa do Pałacu Abbasydów, wraz z wprowadzeniem do wszystkich starożytności z epoki Abbasydów przez most Al-Shuhadaa i ulicę Al-Mutanabbi oraz ulicę Al-Rasheed ● Lunch w lokalnej restauracji
● Wizyta w historycznym mieście Al-Mada'in, aby odwiedzić Taq Kasra (Iwan Chosrowa) w pałacu Ctesiphon, który jest arcydziełem architektury Imperium Sasanidzkiego z VI wieku.
● Zwiedzanie dzielnicy Uniwersytetu Bagdadzkiego i Placu Wyzwolenia (Plac Al-Tahrir) wraz z głównym pomnikiem upamiętniającym niepodległość Iraku.
● Bezpłatna kolacja w formie bufetu i nocleg w hotelu w Bagdadzie


BAGDAD - BABILON
● Śniadanie
● Przejazd do Babilonu, jednego z najważniejszych miast starożytnych epok i stolicy Mezopotamii, którego początki sięgają króla Hammurabiego z początku II tysiąclecia p.n.e., aż do zdobycia przez Aleksandra Wielkiego w IV wieku p.n.e., miejsca archeologicznego, w którym znajdują się Wiszące Ogrody Babilonu i Zigguraty Etemenanki, Wieże Babel i Pałac Nabuchodonozora II. Miejsce to jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest to wyjątkowe doświadczenie do odwiedzenia i odkrywania
● Wizyta na stanowisku archeologicznym Borsippa w celu zbadania pozostałości tego starożytnego babilońskiego miasta
● Powrót do hotelu na kolację i nocleg


BAGDAD - SAMARRA - MOSUL
● Śniadanie
● Wczesne opuszczenie hotelu i zwiedzanie archeologicznego miasta Samaraa, założonego przez kalifów Abbasydów w IX wieku, słynącego ze spiralnej muszli ślimaka Minaret Al-Malwiyyah Wielkiego Meczetu w Samarze, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uważanego za jedno z największych stanowisk archeologicznych na świecie.
● Zwiedzanie Wielkiego Meczetu w Samarze, minaretu Al-Malwiyyah, Pałacu Kalifatu, meczetu Abu-Dulaf (jeśli jest dostępny) i Qasr al-Ashiq.
● Lunch
● Jeśli Qasr al-Ashiq nie jest dostępny, piknik w okolicy
● Jeśli meczet Abu Dulaf nie jest dostępny, odwiedzenie świętych świątyń Imama Hasana al-Askariego.
● Kontynuowanie drogi do miasta Mosul
● Kolacja i nocleg w hotelu


MOSUL
● Śniadanie
● Rano udamy się do klasztoru Mor Mattai, który jest archeologicznym klasztorem położonym na szczycie góry Alfaf w północnym Iraku, założonym przez syryjskiego świętego Mor Mattai w IV wieku i słynącym z tysięcy mnichów i uczonych, których gościł.
● Powrót do miasta Mosul na lunch, a następnie zwiedzanie jego historycznych zabytków położonych po prawej stronie, takich jak Wielki Meczet al-Nuri, który został założony przez władcę dynastii Zengidów Nur ad-Din Zangi w IV wieku, prawie dziewięć wieków temu, i uważany za drugi meczet zbudowany po meczecie Umajjadów i był kilkakrotnie przebudowywany, ostatnio w 1944 roku. Meczet słynie z pochylonego na wschód minaretu, który jest jedyną częścią pozostałą z oryginalnego budynku. Słowo "Al-Hadbaa" jest zwykle kojarzone z miastem Mosul, a minaret jest uważany za jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w mieście. Okolice meczetu były kilkakrotnie bombardowane podczas bitwy o Mosul w 2016 r., gdy Wielki Meczet al-Nuri i jego pochyły minaret Al-Hadbaa zostały zniszczone na starym mieście.
● Powrót do hotelu na lunch i nocleg


MOSUL - ŚLADY HATRY
● Śniadanie
● Przejazd do historycznego miasta Al-Hadar lub (Hatra), jak wspomniano w starożytnych pismach aramejskich, które jest uważane za jedno z najważniejszych miast archeologicznych w Iraku i jedno z najstarszych królestw arabskich i było rządzone tylko przez czterech królów. Jest uważane za pierwsze stanowisko archeologiczne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inskrypcje epigraficzne wskazują, że nazwa królestwa została zapisana jako "Hatra" w języku aramejskim, podczas gdy to samo dotyczyło monet bitych przez samych mieszkańców Hatry, którzy przyjęli frazę "Hatra Di Shumsh", co oznacza "Hatra jest miastem słońca" lub "Hatra jest miastem należącym do słońca" jako emblemat dla ich własnej waluty narodowej. Zostało ono wspomniane w tej samej formie w kronikach łacińskich i syriackich z niewielką różnicą, ponieważ słowo "Hatra" zostało wspomniane w starożytnych źródłach łacińskich w znaczeniu "Kraina Arabów", podczas gdy zostało wspomniane jako "Hotra", co oznacza
"Stodoła" w języku aramejskim i syriackim, poza tym słowo "Hatar" zostało kilkakrotnie wspomniane w tekstach ugaryckich, co oznacza "Pałac"
● Powrót do Mosulu na lunch i odpoczynek.
● Wizyta w lasach Mosulu
● Wizyta na wyspie Um Al-Rabeaeen
● Kolacja i powrót do hotelu na nocleg


MOSUL - DUHOK - ZAKHO
● Śniadanie
● Przejazd do miasta Zakho, gdzie Kurdowie, Arabowie, chrześcijanie i jazydzi żyją razem w pokoju i koegzystencji. W mieście znajduje się kilka zabytków historycznych i archeologicznych, z których najważniejszym i najbardziej znanym jest Most Al-Abbasi lub Delal, Most lub Pira Delal w języku kurdyjskim, znany również jako Wielki Most przez lud Zakho, który jest starożytnym kamiennym mostem nad rzeką Khabur.
● Lunch
● Przejazd do hotelu w Dukok na odpoczynek
● Wieczorem udanie się na zwiedzanie zabytków Duhok
● Kolacja
● Powrót do hotelu na nocleg


DUHOK
● Śniadanie
● Rano wyjazd do kurortów Duhok, począwszy od Jabal Kara, Ashawa Resort, Geli Balinda Resort, Sulaf Resort, Akre Resort, Sarsing Resort i Zawita Resort.
● Wizyta w mieście Amadiya
● Powrót do hotelu


ERBIL - LALISH
● Śniadanie
● Przejazd do prowincji Erbil z przystankiem w świątyni Lalish, która jest świętym miejscem Jazydów i uważana jest za siedzibę rady duchowej religii Jazydów na świecie. Świątynia znajduje się w górzystym terenie w pobliżu wioski Ayn Sifna, gdzie znajduje się Iluminowana Świątynia i grobowiec szejka Adi ibn Musafira, który jest centralną postacią wiary Jazydów. Jazydzi odbywają 7-dniową pielgrzymkę do Lalish przynajmniej raz w życiu
● Dalsza droga do hotelu w Erbil na odpoczynek
● Wieczorem zwiedzanie historycznej Cytadeli w Erbilu lub Zamku w Erbilu i spacer po mieście. Miejsce cytadeli może pochodzić już z okresu neolitu, gdzie na zboczach kopca znaleziono fragmenty ceramiki pochodzące prawdopodobnie z tego okresu.
● Wyraźne dowody na osadnictwo ludności pochodzą z okresu chalkolitu, z odłamkami przypominającymi ceramikę zarówno z okresu Ubaid, jak i Uruk w Dżazirze


ERBIL - SHAQLAWA
● Śniadanie
● Rano wyjazd na całodniową wizytę w kurortach Erbilu, począwszy od kurortu Bekhal, wodospadu Geli Ali Beg i kurortu Shaqlawa.
● Wieczorem powrót do Erbilu.
● Kolacja i nocleg


ERBIL - WARSZAWA
● Śniadanie
● Przejazd na międzynarodowe lotnisko w Erbilu i przelot do Stambułu, a następnie powrót do kraju ● Zakończenie wycieczki słodkimi wspomnieniami
● śniadanie
● Odlot na lotnisko w Erbilu do Warszawy przez Stambuł i bezpieczne przybycie z najpiękniejszymi wspomnieniami z podróży


Więcej wycieczek, które mogą Cię zainteresować

Kontakt
Informacje Kontaktowe Toruń
Szosa Lubicka 2, 87-100 Toruń,Polska
+48 690 458 838 
info@shamsalhani.pl
Informacje Kontaktowe Łazy
Aleja krakowska 165, 05-552 Łazy , Polska
+48 530 005 503
marco@shamsalhani.com
Skontaktuj się z nami
Nasz zespół wsparcia i sprzedaży jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania
Kontakt
Shams Alhani For Travel and Tourism Ltd.
Copyright © 2024. All rights reserved.
chevron-down