Szosa Lubicka 2, 87-100 Toruń,Polska
pl en

7 rzeczy, które musisz zrobić podczas wycieczki do Iraku

Irak to kraj bogaty w historię i kulturę, który jest idealnym celem podróży dla pasjonatów historii i archeologii. Jeśli planujesz wycieczkę do tego fascynującego kraju, koniecznie sprawdź naszą listę 7 rzeczy, które musisz zrobić podczas pobytu w Iraku.

 1. Zwiedzanie Muzeum Narodowego w Bagdadzie – to jedno z najbardziej imponujących muzeów na Bliskim Wschodzie, które posiada bogatą kolekcję artefaktów z czasów starożytnych cywilizacji, w tym Sumerów, Akadyjczyków i Babilończyków.
  1. Odwiedzenie Babilonu – słynne miasto z biblijnego okresu, gdzie znajdują się ruiny legendarnej Wieży Babel. Spacer po starożytnych uliczkach Babilonu to prawdziwe przeżycie dla miłośników historii.
  1. Odkrywanie miasta Ur – znane jako miejsce urodzenia Abrahama, Ur to kolejne starożytne miasto, które warto odwiedzić podczas wycieczki do Iraku.
  1. Zwiedzanie Uruk – stolica starożytnego imperium Sumerów, Uruk to miejsce, gdzie wyrosły pierwsze rozległe miasta w historii ludzkości. Spacer po pozostałościach dawnej metropolii to podróż w czasie do początków cywilizacji.
  1. Przejażdżka łodzią po mokradłach Ahwar – unikalny ekosystem mokradeł, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki po Ahwar możesz zaobserwować dzikie ptaki i zwierzęta, które zamieszkują te niezwykłe tereny.
  1. Zwiedzanie Samary – starożytnego miasta nad rzeką Tygrys, które było ważnym ośrodkiem kulturalnym i handlowym w starożytności. Ruiny pałaców i meczetów robią niezapomniane wrażenie na turystach.
  1. Zakupy na lokalnych bazarkach – Irackie bazary to prawdziwe skarbnice egzotycznych produktów. Możesz tam znaleźć piękne rękodzieła, orientalne dywany, perfumy oraz tradycyjne ubrania. To idealne miejsce, aby kupić pamiątki z podróży oraz wesprzeć lokalnych rzemieślników.

Podsumowując, wizyta w Iraku to niezwykła okazja, aby poznać fascynującą historię i kulturę tego kraju. Dlatego koniecznie zadbaj o to, aby odwiedzić wszystkie wymienione miejsca i doświadczyć niepowtarzalnych atrakcji, które tylko Irak może zaoferować. Nie zwlekaj więc dłużej i zrób pierwszy krok w kierunku niezwykłej przygody!


Czy podobał Ci się ten artykuł?
Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.
Czy podobał Ci się ten artykuł?
Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.
Proponowane oferty
Kontakt  ▶
Kontakt
Informacje Kontaktowe Toruń
Szosa Lubicka 2, 87-100 Toruń,Polska
+48 690 458 838 
info@shamsalhani.pl
Informacje Kontaktowe Łazy
Aleja krakowska 165, 05-552 Łazy , Polska
+48 530 005 503
marco@shamsalhani.com
Skontaktuj się z nami
Nasz zespół wsparcia i sprzedaży jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania
Kontakt
Shams Alhani For Travel and Tourism Ltd.
Copyright © 2024. All rights reserved.