Szosa Lubicka 2, 87-100 Toruń,Polska
pl en

5 ciekawostek o Iraku, które powinieneś znać

  1. Irak jest jednym z najstarszych krajów na świecie, który ma bogatą historię sięgającą nawet 4000 lat wstecz. Znajduje się tam starożytne miasto Babilon, które było centrum cywilizacji Mezopotamii.
  2. Irak jest drugim co do wielkości producentem ropy naftowej w Organizacji Krajów Eksportujących Ropę (OPEC), co przynosi mu ogromne zyski z eksportu tego surowca. Jest to również jedno z najbogatszych państw ropy naftowej na świecie.
  1. Irak posiada jedno z najstarszych i najbardziej wyrafinowanych systemów irygacyjnych na świecie, zbudowanych przez starożytnych Sumerów i Asyryjczyków. Dzięki temu możliwe było rozwinięcie rolnictwa na szeroką skalę w regionie.
  2. Irak to kraj, w którym znajdują się ruiny starożytnego miasta Hatry, które było jednym z największych ośrodków kultury i handlu w starożytnym świecie. Miejsce to jest uznawane za jedno z najcenniejszych zabytków archeologicznych na Bliskim Wschodzie.
  3. Irak słynie z bogatej kuchni, która opiera się głównie na tradycyjnych potrawach arabskich, takich jak kebaby, hummus, falafel czy dolma. Występuje tam również wiele lokalnych przysmaków, takich jak masgouf (grillowana ryba) czy samoon (tradycyjny chleb).

Czy podobał Ci się ten artykuł?
Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.
Czy podobał Ci się ten artykuł?
Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.
Proponowane oferty
Kontakt  ▶
Kontakt
Informacje Kontaktowe Toruń
Szosa Lubicka 2, 87-100 Toruń,Polska
+48 690 458 838 
info@shamsalhani.pl
Informacje Kontaktowe Łazy
Aleja krakowska 165, 05-552 Łazy , Polska
+48 530 005 503
marco@shamsalhani.com
Skontaktuj się z nami
Nasz zespół wsparcia i sprzedaży jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania
Kontakt
Shams Alhani For Travel and Tourism Ltd.
Copyright © 2024. All rights reserved.